laserowe rozbijanie kamieni nerkowych

Laserowe usuwanie kamieni prywatnie

Mało inwazyjne laserowe usuwanie kamieni

Kamienie nerkowe mogą pojawić się u każdego z nas. Powstają wskutek odkładania się minerałów, które mogą w konsekwencji doprowadzić do dysfunkcji narządu. Mogą pojawić się w jednej lub obu nerkach. Na początku tworzy się tzw. piasek, który z czasem zamienia się w większe grudki zwane kamieniami. W wielu przypadkach udaje się wydalić piasek wraz z moczem, jednak w przypadku większych rozmiarów potrzebne jest wtedy laserowe usuwanie kamieni.

Początkowe fazy narastania kamieni nie dają o sobie znać, przez co pacjent nie ma świadomości o powstającym problemie. Dopiero atak kolki nerkowej powoduje zidentyfikowanie problemu i podjęcie konkretnych działań. Zaniepokoić nas też powinien krwiomocz, ból w okolicy lędźwiowej oraz gorączka.
Istnieje wiele metod usuwania tego problemu. Niestety większość z nich jest mało przyjemna i powoduje dłuższy proces rekonwalescencji. Z tego powodu najbardziej zachęca się do zupełnie nowej metody jaką jest operacja laserowa. Zabieg ten zdobył uznanie w świecie i także jest najczęściej proponowaną opcją w Polsce, szczególnie w prywatnych klinikach.

Krótka rekonwalescencja

Laserowe rozbijanie kamieni nerkowych jest mało inwazyjną metodą, która pozwala na szybki powrót do zdrowia. W placówce prywatnej czas hospitalizacji wynosi średnio 2 dni, więc nie zabiera nam dużo czasu. Sam przebieg zabiegu jest bezbolesny, gdyż polega na wprowadzeniu do nerki lub obu nerek endoskopu i lasera, który powoduje rozkruszenie kamienia. Laserowe rozbijanie kamieni może być wykonywane zarówno u kobiet oraz mężczyzn będących w każdym wieku. Pacjent może zapomnieć o bolesnym wydalaniu kamienia oraz długim noszeniu cewnika, gdyż w przypadku omawianej metody jest on zakładany na okres około jednego dnia. Dodatkowo na ciele nie powstają wyraźne ślady jak przy tradycyjnej operacji. Najważniejszą zaletą jest jednak szybki powrót do życia zawodowego i rodzinnego.

Placówki prywatne

Prywatne kliniki i szpitale coraz częściej pojawiają się w naszych okolicach. Świadczą kompleksowe usługi medyczne z wielu rozmaitych dziedzin, w tym usuwaniu kamieni nerkowych. W przeciwieństwie do publicznych ośrodków, pacjent nie musi oczekiwać bardzo długo na zabieg, przez co może bardzo szybko „pozbyć” się problemu, a przez to nie bać się, że stan zdrowia może się pogorszyć. Po konsultacji lekarskiej termin zabiegu jest ustalany bardzo szybko. Dodatkowo zaoszczędzamy czas na zdobywanie odpowiednich skierowań czy chodzeniu po laboratoriach i wykonywaniu badań. W prywatnej klinice wszystkie te sprawy załatwimy na miejscu, a skierowanie nie będzie nam potrzebne.
Ponadto okres hospitalizacji jest znacznie krótszy dzięki różnym nowoczesnym metodom, które pozwalają pacjentowi nawet tego samego dnia powrócić do domu. Idzie za tym odpowiednio przygotowana kadra medyczna. Jest ona nieustannie doszkalana, aby na bieżąco być z innowacjami i alternatywnymi sposobami leczenia. Szpitali publicznych nie stać niestety, aby od razu po odkryciu nowej metody szkolić lekarzy i wdrażać ją na swoich oddziałach. W prywatnej klinice jest odwrotnie. Warto także zwrócić uwagę na podejście do pacjenta. Jest ono zupełnie inne. Do każdej osoby podchodzi się indywidualnie, a także priorytetem jest zapewnienie jak najlepszego pobytu w danej placówce, począwszy od służby medycznej po wyżywienie i administrację. Na pewno wybór prywatnej placówki medycznej będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.