leczenie holep

Leczenie HoLEP

Kłopoty z prostatą

Przerost gruczołu krokowego (prostaty), to bardzo częsta dolegliwość dotykająca mężczyzn. Zwykle jest ona wynikiem starzenia się organizmu i występuje u panów po ukończeniu 45 roku życia. Objawami problemów z prostatą są: częstomocz, ból przy oddawaniu moczu, gwałtowne parcie na pęcherz, zwężenie strumienia moczu, niemożność oddawania moczu. Nieleczony przerost prostaty, poza uciążliwościami związanymi z oddawaniem moczu, a także problemami z potencją, może także doprowadzić do innych poważnych problemów zdrowotnych. Rozrost gruczołu krokowego może powodować cofanie moczu i uszkodzenie nerek, a także całkowite zatrzymanie moczu. Wówczas niezbędna jest natychmiastowa interwencja lekarska. Problemów związanych z przerostem prostaty można pozbyć się szybko i bezboleśnie. Pomoże w tym operacja laserowa, a jedną z nich jest leczenie HoLEP.

Leczenie HoLEP

Operacja prostaty laserem holmowym to innowacyjna metoda leczenia gruczołu krokowego. Jest bezpieczna i wykazuje się dużą skutecznością. Do zabiegu kwalifikuje lekarz urolog na podstawie wyników zleconych badań.
Leczenie prostaty laserem odbywa się w znieczuleniu dolędźwiowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu. Najpierw do cewki moczowej wprowadza się endoskop, który pozwala na podgląd i kontrolę podczas zabiegu. Następnie przy pomocy włókna laserowego lekarz nacina i rozdrabnia tkankę gruczolaka. W kolejnym kroku tkankę się usuwa, a następnie przekazywana do badania histopatologicznego. Tym samym zabiegowi pozwala też na wykonanie diagnostyki raka prostaty.

Szybki powrót do zdrowia

Operacja prostaty laserem jest zabiegiem bezbolesnym i mało inwazyjnym. Leczenie HoLEP nie wymaga długiej rekonwalescencji i hospitalizacji. Zwykle dzień po zabiegu pacjent jest wypisywany do domu. Laserowe usuwanie prostaty pozwala na całkowite wyeliminowanie zmienionego gruczołu i w zdecydowanej większości przypadków nie wymaga powtarzania.
Dzięki wykonanemu zabiegowi pacjent może odzyskać pełnię zdrowia i jakość życia. Jest to także metoda polecana pacjentom przyjmującym leki przeciwkrzepliwe, u których inne metody nie mogłyby być stosowane.