usuwanie prostaty laserem

Usuwanie prostaty laserem

Usuwanie prostaty laserem – co i jak

Problem nietrzymania moczu u mężczyzn dotyczy około 60% osób tej płci powyżej 60 roku życia. Wiąże się to z przerostem gruczołu krokowego (prostata, gruczoł stercza), czego skutkiem jest zmniejszenie średnicy cewki moczowej. Poszukiwana jest w tedy operacja, jaka można nazwać w skrócie usuwanie prostaty laserem. Z uwagi na częstość występowania tego schorzenia, wielu dotkniętych nim pacjentów decyduje się na leczenie operacyjne. Obecnie najskuteczniejszą metodą w walce z rozrostem gruczołu stercza jest laserowa operacja prostaty.

Rozrost prostaty – brak komfortu życia

Problem z oddawaniem moczu wpływa na jakość życia mężczyzn. Uważa się go za wyjątkowo wstydliwą dolegliwość, z którą muszą się borykać. Odpowiedzialny za tą niedogodność rozrost prostaty należy do najczęstszych chorób populacji męskiej. Gruczoł krokowy stanowi część układu płciowego a jego prawidłowa wielkość utrzymywana jest przy dostatecznym poziomie męskich hormonów produkowanych przez jądra. Wraz z wiekiem dochodzi jednak do zachwiania równowagi hormonalnej, czego konsekwencją jest między innymi nadmierny wzrost komórek prostaty. Najczęściej zaś obserwowanym objawem tych zmian jest problem z oddawaniem moczu. Mężczyźni skarżą się wówczas na nietrzymanie moczu, częstomocz oraz ból w trakcie jego oddawania. Na szczęście ten dyskomfort można skutecznie zniwelować poprzez leczenie prostaty laserem. Ta operacja laserowa to nieinwazyjna metoda mikrochirurgiczna przynosi ulgę pacjentom czyniąc ich życie znacznie wygodniejszym.

Operacja prostaty laserem holmowym – nowoczesna technika zabiegowa

Laser holmowy wydaje się obecnie jednym z najskuteczniejszych narzędzi do usuwania zmienionej tkanki gruczoły stercza. W skrócie pisząc do wykonania operacji takiej jak usuwanie prostaty laserem. Urolodzy korzystają także z jego wyjątkowo wysokiej mocy, gdy przeprowadzają laserowe rozbijanie kamieni nerkowych. To z powodu jego efektywności w kruszeniu złogów przy kamicy nerkowej. Redukcja rozrostu prostaty za pośrednictwem lasera holmowego daje znacznie lepsze wyniki niż tradycyjne metody operacyjne. Te leczenie prostaty laserem, którego zaletą jest znacznie szybsza regeneracja komórek gruczołu. Chorzy zatem nie wymagają kolejnych zabiegów i wsparcia farmakologicznego. Jest to kolejny dowód na to, że dolegliwość nietrzymania moczu u mężczyzn nie musi być tematem tabu. Może być jedynie przeszkodą, którą można z łatwością wyeliminować.